bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Sposoby zapobiegania i redukcji cellulitu
Uroda

Sposoby zapobiegania i redukcji cellulitu

Skóra i jej zdrowy wygląd jest ważny dla każdego z nas. Wszelkie procesy zachodzące w naszym ciele powodujące nieestetyczne zmiany martwią nas i pilnie szukamy rozwiązań, aby przywrócić skórze zdrowy i piękny wygląd. Cellulit to bardzo powszechny problem mocno związany z czasami, w jakich żyjemy, trybem życia, dietom i zmianami hormonalnymi. Najzdrowszym i najwłaściwszym podejściem jest zapobieganie zamiast leczenia, ale nie jest to takie proste. Dlatego kiedy zauważymy na naszym ciele charakterystyczne dla cellulitu dołki i wypukłości w okolicy bioder, brzucha, pośladków i przedramionach powinniśmy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie działania i skuteczną pielęgnację. Produktem, po który sięgamy najczęściej, jest krem na cellulit, ale jaki krem wybrać, aby otrzymać oczekiwane rezultaty? Podpowiadamy poniżej.

Najlepszy krem na cellulit

Jak już wspomniano, warto zadbać o profilaktykę i jeżeli możemy spodziewać się wystąpienia cellulitu, powinniśmy wdrożyć odpowiednią pielęgnację i używać krem na cellulit, zanim zauważymy go na ciele. Takim sygnałem mogą być np. uwarunkowania genetyczne.

W momencie, w którym nie można zapobiec pojawieniu się cellulitu, ponieważ zauważyliśmy już jego pierwsze oznaki, istnieją sposoby, aby z nim walczyć. Są to: prawidłowa dieta, regularne ćwiczenia, dobrej jakości krem i masaże. Dobry krem na cellulit powinien mieć skuteczny skład. Istotne są tutaj składniki rozbijające lipidy, jak np. kofeina, substancje odprowadzające nadmiar toksyn z tkanek (ekstrakt z alg, kofeina), oraz składniki wzmacniające naczynka i mikrokrążenie, jak rutyna. Przydatny może być również ekstrakt z bluszczu lub kosmetyki zawierające ruszczyk, ze względu na jego właściwości moczopędne.

Peelingi i masaże na cellulit

Podobnie jak w przypadku rozstępów, walczyć z cellulitem można dzięki masażom. Jest to bardzo skuteczna metoda stopniowej eliminacji cellulitu. Regularne masaże przy użyciu odpowiednich kosmetyków mogą dać widoczne i trwałe efekty.

Istnieją różne rodzaje masaży antycellulitowych, ale wszystkie mają ten sam cel, pobudzenie krążenia w najbardziej narażonych na cellulit obszarach ciała. Masaż można zacząć już pod prysznicem lub podczas kąpieli. Przy pomocy gąbki do masażu, wykonując okrężne ruchy, masujemy wybrane obszary ciała. Podobnie zadziała peeling, który oprócz poprawy krążenia krwi, pozwala również usunąć martwe komórki. Dzięki temu skóra będzie lepiej przygotowana do dalszej pielęgnacji kremem antycellulitowym.

Kluczem do sukcesu w dbaniu o piękne i zdrowe ciało jest systematyczność i determinacja. Jeżeli wdrożymy zdrowe praktyki do naszego życia i staną się one codziennością, możemy oczekiwać spektakularnych efektów, które poprawią nasze zdrowie, wygląd, ale również samopoczucie.