bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

krem pod oczy
Uroda

Jak wybrać idealny krem pod oczy?

Krem pod oczy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Coraz częściej sięgają po niego jednak również mężczyźni. Ze względu na to, że skóra pod oczami jest dużo cieńsza i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, powinniśmy szczególnie dbać o ten obszar. Dobry kosmetyk jest w stanie pomóc nam pozbyć się zmarszczek, opuchlizny czy cieni pod oczami. Jak jednak wybrać idealny krem pod oczy? Podpowiadamy.

Czym kierować się wybierając krem pod oczy?

Wybierając krem pod oczy, powinniśmy najpierw zastanowić się nad tym, z jakimi problemami borykamy się w tym obszarze i na tej podstawie dobrać odpowiedni produkt z dobrym składem. Inne substancje aktywne powinny być zastosowane w przypadku, kiedy naszym głównym problemem są zmarszczki, czy tzw. kurze łapki, a inny gdy zmagamy się z opuchlizną, czy cieniami pod oczami. 

Młode osoby, które nie mają jeszcze żadnych problemów ze skórą pod oczami, lecz chcą o nią odpowiednio zadbać, mogą postawić na produkty nawilżające. Obecnie coraz chętniej wybierane są również naturalne kremy pod oczy, które cechują się bardzo dobrą skutecznością, a w swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne substancje.

Jakie substancje powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Skład kremu pod oczy powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Dlatego, jeżeli obecnie szukamy wyłącznie produktu nawilżającego, który prewencyjnie zadziała na mogące zacząć stopniowo pojawiać się zmarszczki, warto postawić na kosmetyk zawierający substancje zapewniające odpowiedni poziom nawilżenia, takie jak na przykład kwas hialuronowy, a także wspierające proces syntezy włókien kolagenowych, takie jak na przykład elastyna. Krem o takich właściwościach zazwyczaj polecany jest osobom w wieku 25+.

Jeżeli dostrzeżemy pierwsze zmarszczki pod oczami, powinnyśmy sięgnąć po produkt, który z jednej strony będzie stymulował produkcję kolagenu w organizmie, a z drugiej wygładzi widoczne oznaki starzenia. W jego składzie mogą znaleźć się więc takie substancje jak retinol lub jego roślinny odpowiednik bakuchiol, elastyna, antyoksydanty takie jak witamina C, koenzym Q10 czy witamina A oraz oleje roślinne. Najczęściej stosowany w takich preparatach jest olej arganowy, jojoba czy z dzikiej róży, ale również masło Shea.

Kiedy naszym głównym problemem są cienie pod oczami, powinnyśmy sięgnąć po preparat, który zawiera w swoim składzie kofeinę, zieloną herbatę czy świetlik lekarski. Jeżeli na tym obszarze zauważymy również przebarwienia dobrze, by zawierał on również antyoksydanty i substancje o działaniu rozjaśniającym, takie jak witamina C.