bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Krem do twarzy SPF
Uroda

Dobry krem do twarzy SPF 50 – jak go wybrać i po czym go poznać?

Wiemy to nie od dziś: dobry krem do twarzy z filtrem SPF 50 jest niezbędny do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Zdradliwe promienie UV mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry, przebarwienia, zmiany skórne, a także poważne choroby, takie jak rak skóry. Dlatego konieczne jest stosować krem z filtrem SPF 50 nie tylko latem, ale przez cały rok. Jak wybrać dobry krem SPF 50, który doskonale ochroni nasza skórę? Wyjaśniamy!

Dobry krem do twarzy SPF 50 – jak go wybrać

Jak wybrać dobry krem do twarzy z filtrem SPF 50? Oto kilka wskazówek:

1. Filtr filtrowi nierówny

Kupując krem, SPF, zwróć uwagę na rodzaj filtra. Filtry mogą być chemiczne lub mineralne. Te pierwsze wchłaniają promienie UV i przekształcają je w ciepło, zaś drugie odbijają promienie UV i tworzą fizyczną barierę na skórze. Filtry mineralne są nieźle tolerowane przez skórę wrażliwą i alergiczną, ale mogą bielić twarz. Filtry chemiczne są zazwyczaj lżejsze i lepiej się wchłaniają, ale osoby o wrażliwej skórze powinny najpierw sprawdzić, czy nie spowodują uczuleń (idealnym rozwiązaniem jest też po prostu wybór dobrego kosmetyku o świetnej jakości i składzie).

2. Zwróć uwagę na skład kremu

Dobry krem do twarzy z filtrem SPF 50 powinien zawierać nie tylko filtr, ale także składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące skórę. Na przykład kwas hialuronowy, witaminę C, E, roślinne ekstrakty lub naturalne olejki. Unikaj kremów z wysuszającymi alkoholami, parabenami, silikonami i innymi substancjami drażniącymi lub komedogennymi.

3. Poznaj opinie innych użytkowników

Dobry krem do twarzy z filtrem SPF 50 z całą pewnością będzie zbierał doskonałe opinie w sieci. Pozytywne recenzje od osób o podobnym typie i problemach skóry mogą być dobrym wskaźnikiem jakości kosmetyku. Możesz poszukać opinii na stronach internetowych, blogach czy forach poświęconych kosmetykom, a także poprosić o radę ekspertów.

4. Sprawdź, czy krem chroni przed UVA i przed UVB

Niektóre kremy zabezpieczają skórę tylko przed jednym rodzajem promieniowania słonecznego; dlatego zanim kupisz krem do twarzy na słońce upewnij się, że ma on szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej.

Jak działa na skórę krem do twarzy z filtrem SPF 50? 

Z pewnością jest doskonałą ochroną: sprawnie zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. UVA są odpowiedzialne za starzenie się skóry, natomiast UVB za oparzenia słoneczne. Dlatego dobrej jakości krem do twarzy z filtrem SPF 50 zabezpiecza przed oboma rodzajami promieniowania.

jest delikatny dla skóry i bezwzględny dla słońca: nie podrażnia ani nie uczula, jest hipoalergiczny i dermatologicznie testowany. Nie powinien wywoływać zaczerwienień, swędzenia, pieczenia ani wysypki na skórze.

Dobry krem SPF 50 nie ejst komedogenny, więc nie zapycha porów ani nie powoduje wyprysków. często zawiera składniki pielęgnujące i nie powoduje nieestetycznego błyszczenia się skóry.

Nie bieli, nie zmienia koloru cery ani nie roluje się na skórze. Dobry krem do twarzy z filtrem SPF 50 idealnie nadaje sie pod makijaż i pielęgnuje cerę. Nie sprawi, że makijaż będzie się ścierać lub spływać z twarzy.Nie powinien też zbierać w załamaniach skóry.

Materiał oznaczony