bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Sposoby na utrwalenie makijażu
Uroda

Sposoby na utrwalenie makijażu

Świąteczny czas to okres, kiedy chcemy prezentować się pięknie przy świątecznym stole, oraz nie martwić się makijażem podczas zabawy sylwestrowej. Grudzień to miesiąc, podczas którego wiele razy mamy okazję, aby użyć mocniejszego makijażu. Co za tym idzie, jest to również czas, kiedy chcemy, aby ten makijaż przetrwał w nienaruszonym stanie. Pewność siebie zdecydowanie obniża potrzeba ciągłego spoglądania w lustro z obawy, czy szminka nie migrowała nam na zęby, a tusz nie osypał się pod oczami. Ten magiczny czas powinien upłynąć w pełni relaksu i zabawy, podczas chwil spędzonych razem z rodziną i naszymi najbliższymi. Ważne więc aby zadbać o to, by czuć się maksymalnie komfortowo i mieć możliwość skupienia się na tym, co dla nas jest naprawdę ważne.

Sposoby na utrwalenie makijażu

1. Wodoodporne kosmetyki są kluczem. Utrzymują się o wiele dłużej i się odporne na rozmazywanie się. Łzy wzruszenia zdecydowanie lepiej przetrwa wodoodporny eyeliner i tusz do rzęs.

2. Użyj konturówki do ust. Dzięki niej nie tylko sprawisz, że kształt Twoich ust będzie pełniejszy, ale również pomadka będzie o wiele trwalsza.

3. Zaaplikuj bazę do cieni. Sypkie cienie mają tendencję do zbyt szybkiego ścierania się i bladnięcia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej bazy przed nałożeniem produktu lepiej osadzą się one na powiece. Jeżeli nie posiadasz bazy do cieni w swojej kosmetyce, możesz użyć płynnego korektora, który przypudrujesz i na to nałożyć cienie.

4. Zaprzyjaźnij się z bazą pod podkład. Baza lub inaczej primer sprawi, że Twój podkład ładniej wtopi się w skórę i będzie wyglądał naturalnie cały czas. Pamiętaj, aby nałożony już podkład wykończyć pudrem, który nie tylko zapobiegnie świeceniu, ale również utrwali makijaż.

5. Wykończ makijaż fixerem. Spryskanie nim twarzy sprawi, że makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie wiele godzin. Możesz użyć również hydrolatu, jeżeli wolisz bardziej naturalne rozwiązania. Zyskasz wtedy dodatkowe odświeżenie.

Warto też zadbać by skóra była odzywiona i zregenerowana w tym przypadku pomogą kosmetyki phenome sprawdź na phenome.eu

Jak odpowiednio przygotować skórę przed nałożeniem makijażu?

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra w dniu ważnego wydarzenia wyglądała pięknie i promiennie musisz zadbać o nią już wcześniej. Pij dużo wody i używaj kosmetyków, które nawilżą Twoją cerę. Jeżeli jednak Twoja skóra jest tłusta, stosuj odpowiednie kosmetyki, które spowodują jej zmatowienie. Dzięki temu podkład wtopi się w skórę, będzie się lepiej rozprowadzał i nie zważy się, ani nie będzie osadzał się w zmarszczkach. Planując makijaż, pamiętaj, aby dostosować kosmetyki do Twojego typu cery, to również jest bardzo ważne, jeśli chodzi o trwałość kosmetyków.