bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jakie świece do aromaterapii wybrać
Dom i Ogród

Jakie świece do aromaterapii wybrać?

Jednym z odłamów medycyny alternatywnej, łączącej w sobie elementy zarówno medycyny naturalnej, jak i zielarstwa jest aromaterapia. Wykorzystuje ona właściwości naturalnych olejków eterycznych, które pozyskiwane są z różnych części roślin. Do aromaterapii wykorzystać możemy działania takie jak inhalacje, kompresy, kąpiele, masaże lub palenie świecy zapachowych. Zawarte w nich olejki eteryczne wpływają na nastrój oraz mają działanie antysceptyczne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, mogą zarówno pobudzać, uspokajać, odprężać oraz łagodzić bóle lub napięcie psychiczne.

Aromaterapia w zaciszu własnego domu

Zabiegi aromaterapeutyczne wykonywane w domu cieszą się coraz większym zainteresowanie. Co za tym idzie, zwiększa się oferta dostępnych na rynku olejków eterycznych, świec i innych produktów tego typu. Dzięki temu wykonanie zabiegów samemu staje się coraz łatwiejsze. Jednym z nich jest dodanie ulubionego olejku do kąpieli. W połączeniu z gorącą wodą ukoi on zmysły i wpłynie pielęgnacyjne na Twoje ciało. Możesz wybrać również świece do aromaterapii, które łatwo i szybko otulą Cię swoim zapachem. W zależności od tego, jaką świecę wybierzesz, może ona odpowiednio pobudzić Cię do działania lub uspokoić nerwy.

Dlaczego warto wybrać naturalne świece do aromaterapii?

W ofercie wielu sklepów znaleźć możemy różne rodzaje świec. Niestety nie wszystkie mają właściwości odpowiednie do aromaterapii, pomimo zapewnień producenta. Wszystko zależy od tego, z jakiej bazy wykonana została świeca.

Niestety wiele z nich wyprodukowanych zostało na bazie parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej. Podczas procesu spalania świecy parafina emituje szkodliwe substancje. Jeśli więc lubujesz się w paleniu świec parafinowych możesz być narażony na objawy takie jak bóle głowy, podrażnienie oczu, bóle gardła, problemy z koncentracją. Efekt całkowicie odmienny od zamierzonego, prawda?

Dlaczego tak się dzieje? Parafina podczas procesu spalania nie wytwarza temperatury na tyle wysokiej, aby cząsteczki parafinowe uległy całkowitemu spaleniu. Przez co do powietrza przedostają się substancje takie jak toluen oraz benzen, który jest rakotwórczy. Co więcej, do produkcji sztucznych świec parafinowych, używa się bardzo często słabej jakości aromatów cytrynowych, jakimi są linoleny. W procesie spalania łączą się one z ozonem zawartym w powietrzu, wydzielając szkodliwe dla płuc formaldehydy. Naturalne świece do aromaterapii nie posiadają żadnego z tych składników. Dzięki temu substancje w nich zawarte mogą rzeczywiście pomagać i działać w taki sposób, w jaki obiecał to ich producent.