bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jak odnowić przedpokój w kilku krokach?
Dom i Ogród

Jak odnowić przedpokój w kilku krokach?

Choć przedpokój z reguły nie zajmuje dużo miejsca warto, aby był on praktyczny i zadowalał swoim wyglądem, pasując jednocześnie do reszty pomieszczeń. Planując jego remont lub odświeżenie, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie rozplanowanie. Dzięki temu będzie on zachęcał do wejścia w głąb mieszkania, ale jednocześnie spełniał swoją funkcję, a czasem nawet stanie się dobrym miejscem do przechowywania wielu rzeczy. Zatem jak odnowić przedpokój, aby stał się on kolejnym funkcjonalnym pomieszczeniem w naszym domu lub mieszkaniu?

Ustal plan działa i zakres remontu.

Aby nasze działania były spójne, a efekt zadowalający, warto już na samym początku zastanowić się, jakie są nasze cele. Czy chcemy zbudować szafę wnękową, a może wymienić drzwi, które straszą swoim wyglądem od kilku lat? Albo nasze dzieci pokochały sport, a nam brakuje miejsca do przechowywania sprzętu sportowego.

Bez względu na to, jak duży zakres prac planujesz, trzymaj się jednego określonego schematu działania:

1. Najpierw prace budowlane i elektryczne, które najprawdopodobniej będziesz musiał zlecić fachowcom.
2. Następnie zajmij się posadzką, jednocześnie pamiętając o zrównaniu jej z innymi pomieszczeniami.
3. Montaż mebli na zamówienie. Odpowiednio wcześnie zadbaj jednak o znalezienie firmy, która wykona dla Ciebie te meble. Czasem czas oczekiwania to nawet 2 miesiące.
4. Malowanie ścian.
5. Montowanie drzwi.
6. I na koniec umieść pozostałe meble oraz przedmioty, które stworzą gotową aranżację.

Co wybrać na ściany?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian farbami odpornymi na zmywanie i ścieranie. Jest to ważne w przypadku dzieci, które często mogą zabrudzić ścianę na przykład brudną piłką, kołem od roweru, czy po prostu rękoma. Jest to także dobre rozwiązanie, jeśli mamy zwierzaka, szczególnie wychodzącego na dwór. Chyba każdy właściciel psa, który uwielbia wbiegać w kałuże, wie coś o tym.

Jeśli sama farba na ścianach jest dla nas zbyt nudną opcją w ofercie sklepów znajdziemy również lamperie sztukateryjną. Montaż nie jest skomplikowany, ale efekt zdecydowanie zachwyci każdego. Fani wzorów powinni jednak rozejrzeć się za odpowiednią tapetą. Mnogość kolorów i wzorów oferowana w sklepach sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co wybrać na podłogę?

Bez względu na to, z jakiego materiału planujemy wykonać podłogę, powinniśmy zadbać o odpowiednie podłoże. Ważne jest również to, aby nasze posadzki były na jednym poziomie. Jeśli tak nie jest, warto zamontować listwę maskującą pochyłą.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w przedpokojach są płytki w karo. Niesamowicie powiększają one wnętrze. Sam montaż nie jest skomplikowany. Jeśli jednak nasz przedpokój będzie połączony z salonem najlepiej wybrać jednolitą posadzkę dla obu pomieszczeń. I nieważne wtedy czy będą to płytki, drewno, czy panele.

Stosując panele lub deski podłogowe, pamiętaj, aby układać je w stronę słońca. Natomiast wybierając płytki, odpowiednio dostosuj ich szerokość do szerokości pomieszczenia. Dobrze dobrane nie będą wymagały przycięcia, co dodatkowo pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze.