bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Obrączka złota
Uroda

Obrączka złota – ślubna biżuteria ze złota

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Symboliczną oznaką zawarcia związku małżeńskiego jest wymiana przez nowożeńców obrączek. Obrączka złota to symbol trwałości związku i wzajemnej lojalności małżonków. To najczęściej wybierany ślubny pierścionek. W założeniu ma być noszony przez długie lata, więc powinien być solidny i odporny na zarysowania oraz odkształcenia. Taka właśnie jest obrączka wykonana ze złota.

Obrączka złota – symbol długotrwałego związku

Złoto to szlachetny metal od wieków kojarzony z pozytywnymi wartościami. Obrączka złota symbolizuje długotrwały związek dwojga ludzi, którzy mają pozostawać wobec siebie szczerzy i oddani. Zakładając sobie wzajemnie na palec obrączki wykonane ze złota, małżonkowie składają obietnicę dochowania sobie wierności i dbania o to, by małżeństwo trwało przez długie lata.

Takie właśnie jest złoto – przez długi czas zachowuje właściwy kolor, jest odporne na odkształcenia, zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia. Obrączka złota może być noszona przez cały czas – nie trzeba zdejmować jej do kąpieli, można w niej pływać nawet w morzu, opalać się, sprzątać i zmywać naczynia. Wiele osób nie zdejmuje ślubnej obrączki aż do końca swojego życia, nic więc dziwnego w tym, że nowożeńcy szukają obrączek wykonanych z trwałego materiału.

Czym różnią się poszczególne rodzaje ślubnych obrączek?

Obrączki wymieniane przez świeżo upieczonych małżonków podczas ślubu mogą być wykonane z różnych materiałów – srebra, złota, platyny, tytanu i zwykłego metalu. Największym powodzeniem cieszą się niezmiennie obrączki zrobione ze złota. Ślubne pierścionki z tytanu czy platyny są bardzo trwałe i wyjątkowo piękne, ale dość drogie. Srebro i metale nieszlachetne są stosunkowo tanie, ale niestety podatne na odkształcenia, zarysowania i zmianę koloru pod wpływem m.in. wilgoci. Obrączka złota wydaje się najlepszą alternatywą – jest tańsza niż ta wykonana z platyny czy tytanu, a jednocześnie zdecydowanie trwalsza od obrączek ślubnych wykonanych ze srebra.

Warto wiedzieć, że złoto ma różną trwałość i twardość zależnie od jego próby. Obrączki wykonane ze złota o wyższej próbie będą bardzo trwałe, ale jednocześnie nieco droższe od tych o próbie niższej. Wybór należy do małżonków. Droższe będą też oczywiście obrączki o większej grubości, bardziej masywne.

Obrączka złota może mieć różne kolory, zależnie od użytego do produkcji stopu. Kolory wahają się od prawie białego, poprzez złoto żółte, aż do delikatnego różu.

Obrączka złota – jaki komplet wybrać?

Wybór obrączek ślubnych wykonanych ze złota zależy od preferencji małżonków i zasobności ich portfela. Warto wziąć pod uwagę cieszące się coraz większą popularnością obrączki dwukolorowe, wykonane ze złota w dwóch kolorach. Symbolizują one związek dwóch osób i prezentują się na palcu naprawdę ładnie i oryginalnie. Warto też wiedzieć, że na obrączkach ślubnych można wygrawerować napis, na przykład datę ślubu. To czyni komplet obrączek unikalnym i przypisanym danej parze.