bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jakie wykończenie narożników ścian wybrać?
Dom i Ogród

Jakie wykończenie narożników ścian wybrać?

Wykończenie narożników ścian może przyjmować różne formy. Wybór jest niezwykle szeroki, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić żadnego problemu. Ważne jest to, aby wystrój pomieszczenia był spójny, a zarazem stylowy. Poniżej przedstawiono kilka różnych wariantów, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji stanie się łatwiejsze. Pamiętaj, że wcale nie musisz wydawać majątku! Jeśli ceny w budowlanych sklepach stacjonarnych przekraczają twoje oczekiwania, to sprawdź propozycje e-sklepów.

Listwy dekoracyjne

Narożniki ścian można wykończyć za pomocą listew dekoracyjnych. To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie ozdobne wzornictwo i nieprzeciętną funkcjonalność. Pierwszym krokiem jest zdecydowanie, jaki materiał lepiej spełnia nasze oczekiwania. Listwy drewniane są ponadczasowe, a więc nigdy nie wychodzą z mody. Idealnie pasują do klasycznych oraz tradycyjnych aranżacji wnętrz. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby ich powierzchnia została kompleksowo zabezpieczona przez oddziaływaniem wilgoci oraz negatywnych czynników zewnętrznych. Alternatywą są listwy ozdobne z tworzywa sztucznego, które można pomalować na dowolny kolor. Niezaprzeczalną zaletą jest trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, omawiany typ listew jest wyjątkowo lekki, a jego montaż nie wymaga specjalnych umiejętności. Wiele osób decyduje się na przyklejenie sztukaterii samodzielnie – kluczowe jest jedynie precyzyjne docięcie.

Sztukateria ścienno-sufitowa z oświetleniem LED

Wykończenie narożników ścian przy zastosowaniu sztukaterii ścienno-sufitowej z oświetleniem LED wydaje się być znakomitym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie niebanalne rozwiązania. Największym atutem jest magiczny klimat, który tworzy się po zapaleniu światła. Największą popularnością cieszą się oczywiście styropianowe sztukaterie, które uchodzą za praktyczne, wytrzymałe oraz wygodne w użyciu. Są one mocowane na klej, co pozwala ograniczyć ilość niezbędnych prac remontowych. Można zapomnieć o nieestetycznych śrubach oraz wkrętach. Podczas mocowania liczy się jednak staranne oczyszczenie powierzchni. Należy usunąć wszelkie tłuste plamy, a także inne zabrudzenia, które mogłyby osłabić siłę wiązania. Nie trzeba obawiać się, że dekoracja ściany odpadnie w najmniej spodziewanym momencie. Większość producentów sztukaterii rekomenduje kleje posiadające optymalne parametry użytkowe. Warto więc skorzystać z tych propozycji, aby uzyskać pożądany efekt bez zbędnego wysiłku.