bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jak malować brwi, oczy, usta - wskazówki dla początkujących
Uroda

Jak malować brwi, oczy, usta – wskazówki dla początkujących

Piękno jest w każdej kobiecie. Niestety, nie każda pani potrafi je w sobie dostrzec. I wcale nie jest to zależne od wieku. W każdym okresie życia dziewczyny narzekają po prostu na coś innego. Największym kompleksem nastolatek jest zazwyczaj trądzik młodzieńczy, kobiety w średnim wieku martwią się przebarwieniami, a starsze panie borykają się ze zmarszczkami, których nie sposób usunąć żadnym kremem. Płeć piękna dąży za niedoścignionym ideałem urody, kreowanym przez media. Już dziesięciolatki wchodzą w Internet w poszukiwaniu instruktaży, które podpowiedzą im, jak malować brwi, jak ułożyć daną fryzurę, czy wystylizować dane ubranie.

Kiedy zacząć się malować?

Wiele mam spotyka się z problemem, czy pozwolić nastolatce nakładać makijaż. Z jednego strony kobiety starają się być wyrozumiałe wobec młodszego pokolenia. Presja otoczenia, niedoskonałości cery, chęć przypodobania się grupie – nie powinno się lekceważyć tych argumentów. Z drugiej jednak strony większość nauczycieli źle reaguje na makijaż u nastolatek. Jeśli jednak wyrazimy zgodę na korzystanie z kosmetyków kolorowych, warto również porozmawiać z dzieckiem o tym nie tylko czym się malować ale również jak Malować brwi i rzęsy a nakładać na buzię tonę korektora i zbyt dużą ilość fluidu – to dwie zupełnie inne kwestie. Dlatego właśnie fajnie, jeśli nastolatka razem z mamą usiądą wspólnie przed lustrem, czy nawet razem obejrzą filmiki makijażowe na Youtube i uzgodnią, na co może sobie dziecko pozwolić a na co nie. Wiadomo, że podkreślenie rzęs czy muśnięcie warg błyszczykiem do ust wcale nie jest tak bardzo widoczne i niekoniecznie musi wprawiać w zły nastrój nauczyciela. Warto podszkolić umiejętności makijażowe głównie po to, aby make-up podkreślał urodę, a nie ją dominował.

Jak malować brwi, oczy, usta – wskazówki dla początkujących

Początki malowania się nie są nigdy proste. Zazwyczaj przesadzi się z jakimś produktem, a jakiegoś użyje zbyt mało. Powszechnym błędem makijażowym jest również nierówne malowanie kreski na oku czy niezbyt estetyczne nakładanie cieni. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenie czyni mistrza. Warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, które będą również dobrze dobrane kolorystycznie do naszej karnacji. Usta najlepiej przed nakładaniem szminki zaznaczyć konturówką, a brwi malować po wyznaczeniu na ich linii trzech punktów, wyznaczonych ołówkiem, który dotykać będzie w prostej linii skrzydełek naszego nosa oraz trzech punktów na twarzy: wewnętrznego kącika oka, skroni oraz płatka ucha.