bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Zimowa czapka dla aktywnych
Moda

Zimowa czapka dla aktywnych – jak wybrać odpowiednią?

Zima ma to do siebie, że w naszej szerokości geograficznej jest zazwyczaj dość uciążliwa. Nie przeszkadza to jednak osobom, które uwielbiają zimową rekreację na białym puchu. Jest to jedyna pora roku, kiedy można w naszym kraju uprawiać sporty takie jak: jazda na nartach, sankach, czy łyżwy na świeżym powietrzu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na podjęcie się tych jakże ciekawych i wymagających zadań, warto pamiętać, by ubrać się w odpowiedni sposób. Podstawą zimowego wyposażenia są oczywiście czapki zimowe, które chronią głowę przed wychłodzeniem. Jak wybrać odpowiednią?

Ciepło to podstawa uprawiania zimowych sportów

Badania naukowe dowiodły, że najwięcej zimna ucieka właśnie przez głowę oraz stopy, co stawia nas w sytuacji, kiedy najbardziej chronionymi częściami naszego ciała, powinny być właśnie te dwie, wcześniej wymienione. O butach i ciepłych skarpetkach mało kto zapomina, jednak czapka często nie jest przez część osób ubierana, gdyż po prostu źle się w niej wygląda. Jest to bardzo nieodpowiedzialne, gdyż może prowadzić do poważnych infekcji i chorób, które w tym okresie są naprawdę częste.

Czapki zimowe są produkowane w wielu różnych krojach, z różnych materiałów o różnej grubości. Kolorystyka też pozostaje wyborem każdego klienta, jednak warto pamiętać, że nie każda czapka będzie pasowała na każde okoliczności pogodowe. Zwykła czapka z dzianiny nie będzie spełniała wymagań zimowych sportowców, którzy potrzebują oddychającej i termoaktywnej, która będzie odprowadzała nadmierne ciepło z organizmu. Czapka z pomponem jest tutaj świetnym przykładem, gdyż mimo często nieodpowiedniego materiału, posiada również, wcześniej już wspomniany pompon. Zdecydowanie będzie on mógł przeszkadzać niektórym sportowcom, w związku z czym ich wyniki mogą być znacznie gorsze.

Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na krój czapki oraz to, jakie tak naprawdę mamy oczekiwania względem niej. Czy chcemy coś do sportu, czy może raczej do wieczornych spacerów zimą. 

Czapki termoaktywne świetnym wyborem dla wszystkich

Prawdą jest, że korzystanie z czapki termoaktywnej zawsze będzie doceniane. Mimo iż ich wygląd często nie pasuje do reszty, nie można zaprzeczyć, że są to najcieplejsze i jednocześnie najlżejsze czapki zimowe. Technologia utrzymywania ciepła oraz odprowadzania jego nadmiaru zmniejsza potliwość głowy, co jest pożądane zarówno w zimie, jak i podczas jesieni, gdyż zmniejsza to ryzyko złapania przeziębienia lub grypy. Jeśli więc naszym priorytetem jest ciepło, komfort i wygoda podczas rekreacji i nie tylko, to czapka termoaktywna będzie idealnym wyborem.

Oczywiście, jeśli chcemy bardziej stylowy wygląd, to nic nie stoi na przeszkodzie wybrania klasycznej czapki, która będzie idealnym wyborem na przemieszanie się podczas zimy. Warto jednak pamiętać, że zbyt grube czapki potrafią nas zgrzać tak, że na naszej głowie pojawi się pot. Dobrze jest wówczas jak najszybciej się wysuszyć, by uniknąć wszelkich negatywnych następstw zawiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.