bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

kosmetyki dla noworodka
Moda

Czego nie powinny zawierać kosmetyki dla noworodka?

W kosmetykach dla dzieci (w tym także niemowlaków i noworodków) nie mogą występować pewne substancje, które bywają szkodliwe i toksyczne. Oto lista związków, na jakie należy szczególnie uważać, gdy zaczyna się wybierać i kupować preparaty kosmetyczne dla maluszków. Warto na pewno kierować się nią na zakupach. Rodzice mogą z czystym sumieniem kupować tylko i wyłącznie naprawdę bezpieczne i sprawdzone kosmetyki dla noworodka.

Jakie kosmetyki warto stosować dla noworodka

Jakie kosmetyki warto stosować dla noworodka

Pierwszym zakazanym produktem jest… zwykłe mydło. Z całą pewnością nie będzie ono dobrym wyborem dla żadnego dziecka, mimo iż większość rodziców tak właśnie sądzi. Mydła mają bowiem wysoki odczyn, podczas gdy dziecięca skóra ma ten odczyn neutralny. To oznacza, że zwykłe mydło może w niekorzystny sposób zadziałać na stan ciała malca. O ile dorosła skóra powinna sobie z nim poradzić, bo z natury ma nieco niższe pH, tak ta dziecięca raczej zareaguje na ten kosmetyk negatywnie. Mydła mają też silne właściwości wysuszające. Nie są więc w stanie umyć żadnej skóry bez naruszania jej naturalnej warstwy lipidowej, która jest zarazem jej barierą ochronną.

Rodzice, którzy aż tak bardzo nie znają się na składach produktów i nie potrafią samodzielnie ich sprawdzać lub nie chcą poświęcać na to zbyt wiele czasu, mogą natomiast sięgnąć po naturalne kosmetyki dla noworodka, które niemalże w każdym przypadku powinny świetnie zadziałać. Raczej nie znajdzie się w ich składzie żadnego zwykłego mydła czy silnych wysuszających detergentów. Naturalna pielęgnacja jest więc jak najbardziej wskazana i wartościowa.

mamine.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.