bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Biżuteria retro a w tym kolczyki retro czy wciąż są na topie?
Moda

Biżuteria retro a w tym kolczyki retro czy wciąż są na topie?

Biżuteria znana jest od wieków, przez wszystkie lata przeszła swoją drogę zmieniając się co chwila. W tym także i kolczyki, których wzory wciąż są unowocześniane i wymyślane przez projektantów biżuterii.
Dzisiaj nowoczesna biżuteria znacznie odbiega od biżuterii retro, jest może bardziej minimalistyczna, ma może więcej wzorów geometrycznych, bardziej pasuje do dzisiejszych czasów. Jednak wisiorki, bransoletki czy kolczyki retro wciąż cieszą się ogromną popularnością.

Biżuteria retro wciąż ciekawym rarytasem

Dzisiaj już niewielu ludziom chce się mocno starać, dlatego też nowoczesna biżuteria jest bardziej minimalistyczna. Przyczyną tego jest moda, styl życia, cena złota i srebra, cena kamieni. Panie szukają czegoś prostego ale subtelnego, czegoś niezobowiązującego i pasującego do dzisiejszych czasów. Z tego też powodu biżuteria retro to wciąż rarytas. Te piękne zdobienia i niesamowite rzeźbienia, sposoby wplecenia kamieni w dany wzór, finezyjne kształty, różnego rodzaju złoto to wszystko sprawia, że i kolczyki retro i wisiorki czy broszki retro stają się dzisiaj prawdziwymi perełkami.

Retro wciąż w modzie

Wciąż są ludzie, którzy bardzo sobie cenią styl retro. Jest to widoczne nie tylko w stylu ich noszenia się, w ich stylizacjach, w aranżacjach ich pomieszczeń ale także w rodzaju biżuterii, którą noszą od święta czy na co dzień. Biżuteria retro jest już dzisiaj coraz trudniej dostępna na rynku i coraz trudniej jest się w nią zaopatrzyć. Dlatego istnieje trend wykonywania produktów retro. Wciąż są jubilerzy, którzy dokładnie potrafią odwzorować styl retro. W trendzie biżuterii retro wiernie odzwierciedla się biżuterię, którą nosiły nasze babki i prababki.

Co najczęściej rzuca się w oczy w biżuterii retro?

Biżuteria w stylu retro to przykład bardzo misternej pracy. Najczęściej wykorzystuje tu się złoto i srebro i kamienie typu onyks. Onyks dodaje takiej biżuterii tajemniczości a przy tym sprawia, że jest ona subtelna i jedyna w swoim rodzaju. Onyks najczęściej dodawany jest do kolczyków retro, natomiast przy pierścionkach w stylu retro wykorzystuje się niebieskie cyrkonie. Ta stylowa, retro biżuteria jest tak wspaniała, że wiele kobiet chce mieć ją w swojej kolekcji. Chociaż już coraz częściej jest to już tylko biżuteria w stylu retro, to jednak wciąż jest ona bardzo popularna.
Biżuteria w stylu retro to także broszki, agrafy, męskie sygnety, spinki do mankietów czy też spinki do krawatów. Oznacza to, że taka biżuteria nie
tylko jest popularna wśród kobiet ale także i wśród mężczyzn.