bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

zastosowanie olejków eterycznych
Lifestyle

Właściwości i zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne cieszą się od wielu długich lat ogromną popularnością i uznaniem szerokiego grona odbiorców. Nie dość, że pozwalają cieszyć się naszym ulubionym zapachem, to dodatkowo wykazują wiele cennych właściwości oraz szeroką gamę zastosowań. Przyjrzyjmy się ciekawym produktom z bliska. 

Jakie właściwości wykazują olejki eteryczne?

Olejki eteryczne cenione są za swoje właściwości już od prawie 6000 lat. Od dawien dawna uważano, że olejki eteryczne są cenniejsze niż złoto. Przede wszystkim olejki wykazują właściwości antyseptyczne dla wirusów, grzybów pleśniowych, drożdży oraz bakterii. Wyróżnić można także ich właściwości wykrztuśne (zwłaszcza olejek eukaliptusowy, tymiankowy czy sosnowy). 

Olejki eteryczne wykazują także właściwości spazmolityczne, a więc zmniejszają napięcie mięśni gładkich oraz przywracają prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit. Poszczególne olejki eteryczne wykazują również działanie przeciwwirusowe, uspokajające, nasenne, przeciwzapalne czy przeciwwymiotne. 

Szeroki zakres zastosowania olejków eterycznych 

Olejki eteryczne znane ze swoich właściwości leczniczych znajdują zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości. To produkty powszechnie używane do aromaterapii. 

Wysokiej jakości olejki eteryczne do dyfuzora pozwalają na skuteczne nawilżenie powietrza jak również formę relaksu, która przyniesie ogólną poprawę naszego samopoczucia. 

Niezwykłą popularnością cieszą się także perfumy z olejków eterycznych. Mieszanie ukochanych zapachów w połączeniu z alkoholem, pozwala na uzyskanie wyjątkowych, intensywnych perfum, o dokładnie opracowanej recepturze wpisującej się w indywidualne upodobania.

Olejki eteryczne na sen to również często spotykana praktyka. Dodane naturalne olejki eteryczne do dyfuzora w sypialni przed snem, wprawią nasz organizm w doskonałe odprężenie, relaks, uspokoją skołatane nerwy, dzięki czemu szybko uda nam się zapaść w błogi, kojący sen, który przyniesie doskonałą regenerację dla naszego organizmu. 

Kilka kropel ulubionego olejku eterycznego możemy dodać do prania, ciesząc się pięknym zapachem naszych ubrań.

Olejki eteryczne możemy stosować w formie mydeł, emulsji, dezodorantów, mazideł, kremów, balsamów do ust, peelingów, w miejscowym stosowaniu na skórę, jak również w formie płynnej, poprzez wdychanie dzięki dyfuzorom.

Wybieraj olejki eteryczne najwyżej jakości 

Ziołowa Wyspa to miejsce dedykowane dla wszystkich osób, które szukają doskonałej jakości olejków eterycznych. W czym tkwi sekret oferowanych produktów? Ziołowa Wyspa jest małą manufakturą, szczególnie zależy na na wyszukiwaniu dobrej jakości surowców, dlatego też testujemy wiele olejków od różnych dostawców zanim wybierzemy ten, który znajdzie się na naszej półce. Wiemy, jak szerokie zastosowanie posiadają olejki eteryczne i pragniemy, by pisały się w gust i potrzeby naszego Klienta. Do dyspozycji oddajemy m.in. takie olejki eteryczne jak: Mirra, Amyris, Kadzidłowiec, Bergamotka, Tymianek, Drzewo Ho, Lawenda oraz wiele innych. Z manufaktury położonej w Beskidzie Wyspowym roznoszą się wspaniałe zapachy i aromaty, które można przenieść do swoich domów, mieszkań czy biur.