bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

jak zaoszczędzić na garderobie
Moda

3 propozycje jak zaoszczędzić na garderobie

Każdy z nas chciałby chodzić ubrany pięknie i modnie. Najlepiej, gdyby były to ubrania markowe, na które ktoś zwróci uwagę i dodatkowo nas pochwali. Kupowanie ubrań byle jakich nie leży w naszej naturze. Niestety, nie zawsze ubrania nam się podobające są osiągalne pod kątem cenowym. Nie wszystko jednak stracone i można w ostateczności pokusić się o zakup ubrań, które chcielibyśmy mieć w swojej garderobie. Jakie to sposoby?

Wyprzedaże? Jedno z ulubionych słów Polaków 

Trzeba zaznaczyć, że nie ma niczego złego w kupowaniu przecenionych ubrań. Niektóre firmy stawiają zaporowe ceny i nie zawsze nas stać na to, aby kupić ubrania, które chcielibyśmy mieć. Największe sklepy często przeceniają końcówki towarów i może być to doskonała szansa na to, by kupić praktycznie wszystko. Markowe kurtki zimowe damskie wyprzedaż również jak najbardziej obejmuje i wśród oferty wielu sklepów, można znaleźć modne wzory kurtek przeznaczonych dla pań. 

Jeżeli chodzi o wyprzedaże, to możemy kupić na nich praktycznie wszystko: koszulki, bluzy, kurtki oraz spodnie. Nie ma to najmniejszego znaczenia czy są to ubrania prestiżowych marek, czy też tych mniej znanych – każdy zaoszczędzony grosz może być na wagę złota. Często kupujemy ubrania po zwyczajnych cenach, ponieważ chcemy je mieć od razu. Może się jednak okazać, że za parę tygodni dane ubrania będą przecenione. Są osoby, które zimą kupują ubrania na lata, a latem na zimę. Jest to dobry sposób, by kupić to, co wręcz zalega na sklepach, ale jednak zdarzają się tak duże przeceny, że grzechem jest nieskorzystanie z tego. 

Buszowanie w second handach również jest przyjemne 

Wielu osobom kupowanie ubrań w tzw. lumpeksach kojarzy się bardzo negatywnie. Najczęstszym skojarzeniem jest niska jakość ubrań, strach przed zakładaniem czegoś po drugiej osobie. Trzeba jednak powiedzieć, że second handy przeszły znaczącą metamorfozę w ostatnich latach. Ze sklepów, które jeszcze wiele lat temu straszyły starymi i zużytymi ubraniami stały się one wręcz odpowiednikiem butików za niską cenę.  

Niezależnie od tego, w jakim miejscu udamy się do lumpeksu, to znajdziemy w nim masę ubrań, za które trzeba by było zapłacić nawet kilkaset złotych. Są marki, o których zwykły Polak może tylko pomarzyć, a wystarczy, że raz na jakiś czas pójdzie właśnie do takiego sklepu i kupi to, na co nie mógłby sobie nigdy pozwolić. Należy powiedzieć, że „szmateksy” prowadzą politykę stałego dostarczania towaru i stopniowego obniżania cen wraz z kolejnym dniem. Można zatem wejść w dany dzień i wyszukać wśród towaru coś, co od razu się rzuca nam w oczy i pasuje do nas.  

Bardzo dużą zaletą chodzenia do lumpeksów jest to, że można się tam ubrać za paręnaście złotych od stóp do głów. Zdarza się nawet, że chodzą tam osoby, których byśmy o to nie podejrzewali. Wydawać by się mogło, że markowe ubrania kupują w sklepach, a jednak okazuje się, że są stałymi bywalcami sklepów z używaną odzieżą. Second handy to idealna opcja również dla biedniejszych rodzin, szczególnie tych wielodzietnych, które mają zupełnie odmienne potrzeby, aniżeli przeciętny konsument. Dla takich osób każda złotówka ma znaczenie, więc jeżeli można kupić bluzkę za 2-3 zł, a zapłacić za nową 50, to jest to kolosalna różnica.  

A może własnoręcznie przerobione ubrania? 

Coraz częściej mówi się o tym, żeby nie marnować ubrań, a szczególnie jeżeli są dobre. Jednym z rozwiązań jest podarowanie takich ubrań osobom biedniejszym, ale można niektórych z nich dać „drugie życie”. W jaki sposób? Poprzez małe modyfikacje, które sprawią, że ubranie będzie coraz to bardziej przyjemne. 

Może się okazać, że z wartościowej bluzy utniemy rękawy i zyskamy nowy bezrękawnik. Takie bawienie się modą pobudza kreatywność, a kto wie, czy młode osoby, które zobaczą takie podejście, nie będą chciały zainteresować się branżą fashion? Nie ma w tym nic złego, że nie chce się do końca rezygnować ze starych ubrań. Nowy wygląd może przyświecić im dawny blask, że nie wspomnimy o kwestiach finansowych, które są najistotniejsze. Czasy są, jakie są, każda złotówka może być na wagę złota, więc odkurzenie maszyny, wzięcie do ręki nożyczek, nitki i igieł może przynieść świetne efekty.