bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jak powiesić telewizor pod sufitem
Moda

Jak powiesić telewizor pod sufitem?

Wydawałoby się, że powieszenie telewizora na ścianie to nic trudnego. Ot wystarczy tylko kupić odpowiedni uchwyt, na którym można umieścić telewizor bezpośrednio pod sufitem lub na wprost kanapy na ścianie. Nic bardziej mylnego, faktem jest i to znanym od lat, że powieszenie telewizora na ścianie nie jest takie proste, jak by się wydawało. Na pewno łatwiej jest ustawić telewizor na szafce.

Dlaczego ludzie chcą wieszać telewizory na ścianie?

Jest wiele pobudek i przyczyn, że ludzie upatrzyli sobie sposób wieszania telewizorów na ścianie. Odkąd zaistniała taka możliwość wiele ludzi z tego faktu chce korzystać. Najczęściej robią to dlatego, że projektant wnętrz upatrzył sobie właśnie taki sposób aranżacji pomieszczenia, bo mają taka możliwość, bo oszczędzają sobie miejsce, bo można tak zrobić. Czasami zdarza się też i tak, że powieszenie telewizora jest jedyną opcją, ponieważ sam telewizor został tak zaprojektowany, że nie ma innej możliwości ustawienia go.

Gdzie ludzie wieszają telewizor?

Najczęściej ludzie wieszają telewizor na ścianie naprzeciwko kanapy. Jednak telewizor pod sufitem bezpośrednio nie zawsze zdaje egzamin. Czy przyjemnie jest oglądać jakiś film czy program z mocno, przez cały czas, zadartą głową do góry? Dlatego uważa się, że telewizor na ścianie tak, ale na wysokości wzroku osoby siedzącej na kanapie naprzeciwko owego telewizora. Jednak może się zdarzyć tak, że mamy ściany pochyłe i wtedy telewizor na pewno znajdzie się pod sufitem. Pamiętać należy, że istnieją specjalne stelaże, które są tak zaprojektowane, że mimo iż telewizor pod sufitem wisi, to sposób jego oglądania nie jest utrudniony.
Dzięki odpowiednim wieszakom istnieje też możliwość powieszenia telewizora na suficie. Po prostu do sufitu przytwierdza się odpowiedni wieszak, na którym z kolei wiesza się telewizor.

Wady i zalety telewizora wiszącego na ścianie

Jest kilka zalet powieszenia telewizora na ścianie, jednak opcja ta mas też swoje wady.
Na pewno taki sposób pozwala na zaoszczędzenie miejsca, nie ma przecież potrzeby marnowania miejsca na komodzie lub szafce. Telewizor na ścianie to też nowoczesny look danego pomieszczenia, a dodatkowo umiejscowienie go przy ścianie pozwala na wzmocnienie niskich tonów, przez co poprawia się jakość jego odbioru.
Dość dużą wadą na pewno jest znalezienie sposobu na ukrycie kabli, trudność z dojściem do gniazd telewizora oraz znacznie gorsze chłodzenia tylnej ścianki odbiornika. Ponadto czasami może nam się nie udać powieszenie telewizora i w pewnym momencie może on spaść i się rozbić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.