bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jakie są obecnie najlepiej płatne zawody?
Lifestyle

Jakie są obecnie najlepiej płatne zawody?

Mówi się, że to nie pieniądze dają szczęście. Jednak prawda jest taka, że znacznie lepiej jest dysponować większą ilością funduszy niż mniejszą. Zwłaszcza młodsze pokolenia – dorastające w dobrobycie – mają znacznie większe oczekiwania, co do swoich finansów w wieku dorosłym. Nic więc dziwnego, że wiele młodych osób, stojących u progu dojrzałości zastanawia się co zdawać na maturze oraz sprawdza jakie są obecnie najlepiej płatne zawody.

Jaki kierunek studiów wybrać?

O ile wybór profilu klasy w liceum nie determinuje całego naszego przyszłego życia, o tyle wybór studiów jest już znacznie poważniejszą kwestią. Oczywiście, wiele osób po studiach wcale nie pracuje w swoim zawodzie. Ileż jest psychologów pracujących w działach HR, marketingowców, którzy wcale nie ukończyli kierunkowych uczelni. Są jednak takie profesje, które wymagają ukończenia konkretnych studiów. Zazwyczaj są to te najlepiej płatne zawody, jak lekarz, prawnik czy dentysta. Z pewnością nie warto wybierać przedmiotu studiów tylko i wyłącznie pod kątem przyszłych zarobków. Jeśli ktoś nie może znieść widoku krwi, nie powinien absolutnie zdawać na medycynę. Fani polonistyki, rzadko mają zapał do przedmiotów ścisłych, więc również lepiej, aby zrezygnowali z ich studiowania. Wybierając studia na pewno powinno się przemyśleć swoje pasje i predyspozycje.

Lista najlepiej płatnych zawodów

Na przestrzeni dekad rynek pracy zmienia się nie do poznania. Nie da się ukryć, że wiele zawód znika, a w ich miejsce pojawiają się nowe, o których jakiś czas temu nawet nam się nie śniło. Jednym z przykładowych zawodów jest programista. Owszem, zawód informatyka znany był już od wielu lat – pojawił się wraz z komputeryzacją. Jednak programiści dopiero od niedługiego czasu pojawili się na liście najlepiej płatnych zawodów. Od dekad prym na owej liście wiedzie również zawód prawnika. Nie sposób pominąć tu również wszelkie zawody związane ze sprzedażą. Chodzi tu oczywiście o kierownicze stanowiska, typu Account Manager. Okazuje się jednak, że również dużo można zarobić na swojej pasji. Potwierdzą to na pewno światowej sławi makijażyści czy projektanci mody, którzy poszerzali swoje zainteresowania i zdobywali coraz to większą wiedzę. Nawet jeśli w naszym otoczeniu jest osoba, która odradza nam daną ścieżkę kariery – nie warto się przejmować takimi uwagami i robić to, co podpowiada nam serce. Wiele osób zmienia swoją pracę w ciągu życia co najmniej kilkukrotnie, można w każdej chwili się przebranżowić, skończyć nowe kursy.