bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

aranżacja pokoju dziecka
Moda

Miejsce pełne ciepła

Każdy rodzic przynajmniej raz w życiu stanął przed wymagającym zadaniem, jakim jest aranżacja pokoju dziecka. Mimo iż dla wielu z nas może to brzmieć jako przerażające i wymagające zadanie, w rzeczywistości warto zadbać o to, by była to przede wszystkim czynność, która pozwoli nam się do siebie zbliżyć.

Jeśli nasza pociecha jest w wieku przedszkolnym lub dopiero co staliśmy się szczęśliwymi rodzicami, musimy pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności i przytulności pomieszczenia, które będziemy remontować. W pierwszej kolejności należy zadbać o zabezpieczenie wszystkich miejsc, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Osłońmy zatem gniazdka i schowajmy kable pod listwy.

Dobrze jest również wybierać meble bez ostrych krawędzi i szafki, które można w łatwy sposób zabezpieczyć przed otwarciem. Nie zapominajmy także o przestrzeni na zabawki, ponieważ dla dziecka to one są najważniejszym wyposażeniem jego sypialni. Kolory dominujące w pokoju dziecięcym muszą być ciepłe.

Miejsce pełne ciepła

Dobra aranżacja wnętrza to podstawa

Z pewnością również dziecko wkrótce będzie miało własne pomysły na aranżację swojej przestrzeni, dlatego dobrze kupować uniwersalne meble, które można w razie potrzeby wymienić na inne lub takie, które pasują do każdej kolorystyki. Pokój naszego dziecka jest miejscem, w którym będzie spędzało dużo czasu, ważne jest zatem, by stworzyć w nim poczucie bezpieczeństwa, które pozwoli mu się rozwinąć i rozwijać zarówno kreatywnie, jak i naukowo od najmłodszych lat. Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu i zamontowaniu rolet.

sistudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.