bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Lifestyle Uroda

Twoje włosy chcą się kręcić! Czyli o wydobyciu skrętu słów kilka

Skąd wiedzieć, że Twoje włosy chcą się kręcić? Same nam o tym powiedzą! Jeśli puszą się, nie chcą układać i są suche, to być może musisz zmienić swoją pielęgnację i wydobyć z nich skręt. Obecnie to bardzo popularny temat, który podejmowany jest na wielu forach o włosingu. Jeśli masz podejrzenie, że Twoje włosy mogą być kręcone, to pomóż im! Oto kilka najważniejszych informacji o wydobywaniu skrętu!

Czy moje włosy chcą się kręcić? Na to zwróć uwagę!

Ogólnie każdy z nas ma jakiś dany skręt włosów. Jest to kwestia genetyczna. Jednak czasem przez różne czynniki po prostu zanika on lub się zmienia. Takim czynnikiem może być na przykład zła pielęgnacja lub problemy hormonalne. Jednak jeśli zauważasz, że Twoje włosy nadmiernie się puszą, nie układają i źle wyglądają, to warto spróbować wydobyć z nich skręt! Pierwsze próby mogą być ciężkie i nieudane, ale warto je powtórzyć! Jeśli dobrze się do nich przygotujesz i dobierzesz odpowiednie kosmetyki, to masz dużą szansę na piękny, zdrowy skręt włosów! Wygląda to naprawdę spektakularnie, a włosy wreszcie są takie, jakie powinny być zawsze!

Jak wydobywa się skręt włosów?

Przede wszystkim potrzebujemy do tego kilka ważnych produktów. Więcej o samej pielęgnacji włosów i doborze kosmetyków możesz przeczytać na http://senseofbeauty.pl. Jeśli chodzi o wydobycie skrętu, to zaczynam od odżywki. Najlepiej żeby była to odżywka bez spłukiwania, ale może być też zwykła. Polecamy wybrać tę emolientowa. Drugi krok to wybranie odpowiedniego stylizatora. Co to będzie? Dowolny żel, guma, pianka lub krem. Coś, co utrwali skręt i pozwoli go utrzymać. Z takim zestawem kosmetyków można przejść do działania! Oprócz nich potrzebujesz tego, co zawsze masz, czyli szamponu i ewentualnie jakiegoś olejku na końcówki.

Wydobycie skrętu – krok po kroku

Zaczynamy od umycia włosów normalnie, tak jak to robimy zwykle. Następnie nakładamy wybraną odżywkę, chwilę czekamy i spłukujemy. Teraz ważne, aby nie suszyć włosów ręcznikiem! Możesz je ugniatać dłońmi i rozczesywać palcami, ale nic więcej. Teraz pora na wgniatanie odżywki bez spłukiwania lub innej, emolientowej. Następnie dołóż stylizator i kontynuuj proces. Teraz możesz delikatnie odnieść włosy np. bawełnianą koszulką, aby odsączyć nadmiar stylizatora i wody. Na koniec wysusz włosy z użyciem dyfuzora. Jaki efekt uzyskasz na swoich włosach? Sprawdź to! Wydobycie skrętu może okazać się strzałem w 10!