bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jak rozjaśniać włosy, aby było to bezpieczne
Moda

Jak rozjaśniać włosy, aby było to bezpieczne?

Która kobieta nie obudziła się pewnego dnia z chęcią zmiany swojej fryzury? Niestety posiadaczki ciemnych włosów mogą czuć się ograniczone faktem, że łatwiej przefarbować blond na każdy inny kolor niż doprowadzić ciemne włosy do rozjaśnienia. Jedynym łatwym rozwiązaniem jest jeszcze większe przyciemnienie i tak ciemnych już włosów, jednak nie każdego to satysfakcjonuje. Na szczęście istnieje domowy zabieg rozjaśniania włosów. Jak rozjaśniać włosy w domu, aby było to bezpieczne?

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie Twoich włosów przed zabiegiem

Użycie rozjaśniacza powoduje otwarcie łusek włosa i wymycie naturalnego pigmentu, który znajduje się wewnątrz. Niestety jest to proces, który zawsze w jakimś stopniu niszczy włosy. Dlatego najlepiej rozjaśniać włosy, które są w miarę dobrej kondycji, po to, aby jeszcze bardziej ich nie uszkodzić.

Aby odpowiednio zadbać o włosy przed zabiegiem, należy przestrzegać poniższych zasad:

1. Włosy powinny być jak bardziej naturalne. Jeżeli stosujesz trwałą ondulację zaprzestań jej najmniej 3 miesiące przed rozjaśnianiem. Włosy nie powinny być również koloryzowane co najmniej 3-4 miesiące przed zabiegiem. Rozjaśniacz działa najlepiej na włosach naturalnych i jednocześnie mniej je niszczy.

2. Jeśli stosujesz zabiegi z użyciem ciepła, na przykład prostowanie, postaraj się je ograniczyć. Najlepiej odstawić również kosmetyki do włosów, które zawierają siarczany lub alkohole. Pomoże to maksymalnie nawilżyć włosy.

3. Przede wszystkim staraj się nawilżyć włosy. Odpowiednie będą głęboko nawilżające i odżywiające maski. Zacznij stosować je najpóźniej na 2 tygodnie przed zabiegiem rozjaśniania.

4. Na dzień przed zabiegiem nałóż na włosy olej kokosowy. Pomoże ona zapobiec wielu szkodom, dzięki wytworzeniu bariery, która zapobiegnie stracie wilgoci.

Produkty potrzebne do rozjaśniania włosów w domu.

1. Rozjaśniacz w proszku dobrej marki kosmetycznej. Najlepiej zaopatrzyć się w sklepie fryzjerskim. Będzie on troszkę droższy, ale unikniesz wielu nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą spotkać Cię, jeśli wybierzesz produkt drogeryjny.

2. Woda utleniona inaczej oksydant. To on aktywuje rozjaśniacz, bez tego produktu nie zacznie on działać. Oksydant występuje w kilku stężeniach i to od tego, jaki masz kolor włosów, zależy, jaki powinnaś wybrać.

3. Akcesoria: pędzel do nakładania produktu na włosy, spinki do podpięcia włosów, rękawiczki, miska do mieszania z tworzywa sztucznego do mieszania rozjaśniacza, ręcznik.

3. Kosmetyki do użycia po zabiegu: szampon przywracając włosom odpowiednie PH, odżywka lub maska nawilżająca, toner, który pomoże pozbyć się żółtych tonów.