bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Aloes
Uroda

Aloes – dlaczego warto mieć go w kosmetyczce?

Aloes używany był już przez nasze babcie. Teraz znów wraca do łask, dzięki wielu kosmetykom kojącym, które wspierają nawilżenie naskórka. Dlaczego warto mieć w swojej kosmetyczce produkty zawierające aloes? Jakie jest działanie tej rośliny?

Ceniona roślina lecznicza

O właściwościach aloesu wiedziały nie tylko nasze babcie. Ta roślina używana była już w czasach starożytnych, przede wszystkim w Egipcie, gdzie chętnie korzystano z aloesu podczas pielęgnacji skóry. Z kolei żołnierze sięgali po liście aloesu, by opatrywać rany i wpłynąć na ich szybsze gojenie. Te dwie informacje najlepiej wskazują, jak działa aloes. Dzisiaj wykorzystywany jest w tym samym celu – by koić, goić oraz upiększać.

Aloes pełen witamin

Dzisiaj jednym z najważniejszych trendów kosmetycznych jest śmiałe korzystanie z tego, co daje nam natura. Dlatego właśnie coraz więcej firm decyduje się na stworzenie linii kosmetyków z aloesem. Ta roślina jest prawdziwą bombą witaminową, która pozytywnie wpływa na skórę. Znajdziesz w niej witaminy z grupy B, witaminę C oraz beta-karoten, substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także saponiny, które działają ściągająco i odkażająco. Chociaż aloes to aż 96% wody, pozostałe 4% to aż 270 składników aktywnych!

Zastosowanie aloesu

Aloes używany jest w wielu kosmetykach. Jeśli zauważysz na półce sklepowej krem do ciała z aloesem, możesz spodziewać się, że delikatnie zmiękczy twoją skórę oraz złagodzi podrażnienia. Dlatego kosmetyki z aloesem polecane są osobom ze skłonnościami do alergii oraz skórą wrażliwą. Krem na dzień z aloesem może być z kolei doskonałym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem. Roślina łagodzi bowiem łojotok i koi naskórek. Z kolei krem na noc będzie działał przeciwstarzeniowo i ujędrniająco. W sam raz dla kobiet, którym zależy na szybkiej regeneracji.

Aloes to roślina, którą warto mieć w swojej kosmetyczce. Łagodzi podrażnienia, wspiera regenerację naskórka i doskonale nawilża. Koniecznie zwróć uwagę na kosmetyki z aloesem podczas następnych zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.