bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

zdrowe odchudzanie
Moda

Jak zdrowo schudnąć?

Tym razem naprawdę ci się uda. Nawet jeśli do tej pory żadna dieta nie przyniosła ci wymarzonych efektów i wciąż narzekasz na swoje fałdki i zbędne warstwy tłuszczu, nie musisz się wcale poddawać – musisz tylko zmienić swoje podejście. Spraw, by twój jadłospis był zarazem smaczny, wartościowy i niskokaloryczny. Bazuj na prostych i nieskomplikowanych pokarmach. Zdrowe odchudzanie powinno być czymś dobrym i dla twojego ciała, i dla twojej psychiki.

Zmieniaj nawyki żywieniowe stopniowo. Nie rzucaj się od razu na diety tysiąca kalorii, dietę Dukana czy post dr Dąbrowskiej, bo są to bardzo restrykcyjne jadłospisy, na których trudno wytrwać – a nawet jeśli udałoby ci się to zrobić, efekt jojo miałbyś gwarantowany. Postaw na delikatne zmiany. Zacznij szukać alternatyw dla tych produktów, na których opierasz większość swoich posiłków.

Jak zdrowo schudnąć?

Zmniejsz ilość węglowodanów

Jeżeli do tej pory uwielbiałeś jeść na obiad schabowe, wcale nie musisz z nich rezygnować, bo wystarczy, że z mięsa ściągniesz panierkę i upieczesz je w piekarniku z niewielką ilością masła. Zadbaj też o to, by w każdym posiłku pojawiła się spora ilość warzyw. To właśnie one najbardziej ułatwiają odchudzanie. Jako że zawierają sporo błonnika, świetnie zaspokajają apetyt, a przy tym usprawniają układ metaboliczny i wprowadzają do twojego organizmu liczne witaminy i minerały.

Zdrowe odchudzanie nie może być dla ciebie czymś trudnym, bo w takim wypadku szybko z niego zrezygnujesz i wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych. Zacznij więc traktować jedzenie jak swojego sprzymierzeńca w walce z nadmierną masą ciała. Polub się ze zdrową i wartościową żywnością i próbuj kombinować w kuchni.

arenazdrowia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.