bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

wypadanie wlosow
Uroda

Jak powstrzymać wypadanie włosów? Witaminy do włosów zniszczonych i słabych

Każda z nas marzy o pięknych, gęstych i zdrowych włosach. Niestety rzeczywistość często weryfikuje nasze marzenia. Bywa tak, że w pogoni za piękna fryzurą same narażamy nasze włosy na zniszczenia i nadmierne wypadanie. Ale nadmierne wypadanie włosów może mieć także inne podłoże. Przyczyn wypadania jest wiele, na szczęście jest też sporo sprawdzonych sposobów, by radzić sobie z tym problemem. Jak powstrzymać wypadanie włosów?

1. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Przyczyny wypadania

2. Suplement diety, któremu można zaufać

Nadmierne wypadanie włosów może być bardzo frustrujące, szczególnie, jeśli trwa długo i żadne wypróbowane metody nie pomagają. Wypadanie włosów wpływa nie tylko na nasz wygląd i samoocenę, ale i na nasze samopoczucie. dla wielu kobiet to poważny problem. Doskonale to rozumiemy, a żeby poradzić sobie z nadmierną utratą włosów, najpierw warto przyjrzeć się przyczynom wypadania.

1. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Przyczyny wypadania

Wypadanie włosów to rzecz całkowicie naturalna. Często się jednak zdarza, że włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Nie można zastosować skutecznej terapii, jeśli nie wiemy, co nam dolega i gdzie leży przyczyna naszego problemu. Jeśli nie wiesz, dlaczego włosy wypadają, mamy dla Ciebie krótką „ściągę”. Należy jednak podkreślić, że jest naprawdę wiele przyczyn wypadania włosów – od tych błahych aż po bardzo poważne. Zatem zidentyfikowanie źródła problemu może być sporym wyzwaniem. Oto najczęściej występujące przyczyny wypadania włosów:

  • stres i przemęczenie – stres osłabia organizm i negatywnie wpływa na kondycję włosów. Może spowodować wzmożone wypadanie
  • zła dieta, niedobór witamin i pierwiastków: cenne dla włosów są: żelazo, witamina H (biotyna), witamina A, witaminy z grupy B, kwas foliowy, a krzem, magnez, cynk, a także nienasycone kwasy tłuszczowe.
  • choroby tarczycy – warto wykonać badania tarczycy, jeśli wykluczyliśmy inne możliwe przyczyny wypadania włosów
  • łysienie androgenowe – dotyka obu płci i jest uwarunkowane genetycznie
  • anemia spowodowana niedoborem żelaza
  • choroby skóry głowy – łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, grzybica, łuszczyca
  • niepożądane działanie leków – zapoznaj się z ulotką leków, które zażywasz, jeśli niepokoi Cię wzmożone wypadanie włosów
  • niewłaściwa pielęgnacja włosów, poddawanie ich wyniszczającym zabiegom – ciągłe prostowanie włosów w zbyt wysokiej temperaturze, zbyt częste i nieprawidłowe używanie lokówki, suszarki, nadmierne rozjaśnianie włosów, nieumiejętne farbowanie
  • pory roku: jesienią i wiosną nasze włosy są bardziej narażone na wzmożone wypadanie
  • COVID-19 – wiele osób skarży się na nadmierne wypadanie włosów po przebytym zakażeniu

2. Suplement diety, któremu można zaufać

By skutecznie zarazić wzmożonemu wypadaniu włosów, należy wyeliminować te czynniki, które im nie służą. Czasem przyczyna wypadania włosów może być bardzo prozaiczna, wystarczy popracować nad zmianą diety, zadbać o skórę głowy oraz zmienić nawyki pielęgnacyjne, by uzyskać pożądany efekt.

Gdy chcemy zatrzymać nadmierną utratę włosów, a także zadbać o ich odbudowę, zapuścić je i przyspieszyć porost włosów, warto wspomóc się sprawdzonymi, zaufanymi suplementami. Należy do nich Kerabione, wymieniany jako jeden z najskuteczniejszych sprzymierzeńców w walce o odbudowę gęstości fryzury i szybszy wzrost włosów.

witaminy do włosów zniszczonych i wypadających

Kerabione to witaminy do włosów zniszczonych i osłabionych, które zawierają wszystkie kluczowe dla włosów i paznokci składniki, których działanie zostało potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.