bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

depilacja światłem
Uroda

Czy depilacja światłem (IPL) Jest skuteczna?

Wiele kobiet, którym zależy na skutecznym pozbyciu się owłosienia z pewnych części swojego ciała, poszukuje innowacyjnych, nieinwazyjnych i niezawodnych metod, które pozwolą na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Stąd też coraz chętniej decydują się na skorzystanie z metody, jaką jest depilacja światłem IPL, która jest praktycznie bezbolesna, można ją z powodzeniem przeprowadzić, a co ważniejsze pozwala na trwałe usunięcie niechcianych włosków.

Praktycznie każda kobieta lubi jak jej nogi, pachy oraz okolice bikini są jedwabiście gładkie. Dlatego też stara się regularnie korzystać z różnych sposobów, pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia. Jedną z częściej wykorzystywanych metod jest golenie ciała maszynką do golenia, jednak należy pamiętać, że ten sposób wiąże się z dość szybkim odrastaniem, a niekiedy również wrastaniem włosków. Inną dość popularną, aczkolwiek dość bolesną metodą usuwania owłosienia, jest użycie depilatora. W celu trwałego, bezbolesnego, a tym samym skutecznego pozbycia się niechcianego owłosienia, warto, jest skorzystać z takiego rozwiązania, jak depilacja IPL.

Depilacja światłem IPL – na czym polega i czy jest skuteczna

Metoda, która jest złotym środkiem, pozwalającym na uniknięcie nie tylko golenia ciała przy użyciu maszynki do golenia lub depilatora, ale także kosztownego pozbywania się owłosienia przy wykorzystaniu lasera, jest depilacja IPL. Mimo że metoda znana jest na rynku stosunkowo od niedawna, to w bardzo szybkim tempie zyskuje na dużej popularności. Zasada działania omawianej metody jest dość podobna, jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserowej, z tym że polega tak naprawdę na naświetlaniu przy wykorzystaniu krótkich impulsów światła obszaru skóry o powierzchni kilku cm2. Wspomniana czynność skutkuje wypaleniem dziesiątek, a niekiedy nawet setek cebulek/mieszków włosowych i to zaledwie za jednym strzałem promienia światła.

Depilacja IPL – co jest na potrzebne do jej wykonania?

W celu przeprowadzenia depilacji IPL, dzięki której bezboleśnie, a skutecznie usuniemy niechciane owłosienie z takich części ciała jak nogi, pachy oraz okolice bikini, niezbędnym jest wyposażenie się w specjalne urządzenie w postaci depilatora IPL. Tego typu sprzęt bez najmniejszych problemów można kupić w sklepie, jednak gdy chcemy mieć pewność jego wydajnego, skutecznego i bezpiecznego działania, warto, jest sięgnąć po sprawdzone urządzenie, stworzone przez uznane na rynku marki. Depilatory IPL dzielą się na urządzenia:

  • zasilane akumulatorem – są proste i bardzo wygodne w użyciu, jednak należy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora;

zasilane przewodowo – może są mniej wygodne w użyciu aniżeli te akumulatorowe, jednak należy pamiętać, że są w stanie zapewnić większą moc światła, przez co są skuteczniejsze.

Sprawdź ofertę na depilację laserową we Wrocławiu na https://coco-time.pl/epilacja-laserowa-coolite-pro/.