bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

krem pod oczy
Uroda

Jak pozbyć się zmarszczek – najlepsze metody

Wraz z wiekiem w ludzkim ciele następuje szereg zmian, które są mniej lub bardziej widoczne na pierwszy rzut oka. Oczywiście każdy z nas traci stopniowo kondycję, stajemy się bardziej podatni na choroby czy też przemęczenie. Jednym z najłatwiej dostrzegalnych objawów upływającego czasu są jednak pojawiające się na skórze zmarszczki. Nic więc dziwnego, że tak często wiele osób zastanawia się nad tym, jak poprawić wygląd swojej cery i jak pozbyć się zmarszczek. Czy da się to w jakiś skuteczny sposób zrobić?

Jak powstają zmarszczki?

Na rynku dostępne są liczne metody walki ze zmarszczkami, które charakteryzują się różną skutecznością działania. Zanim jednak przejdzie się do omawiania poszczególnych metod, na samym początku dowiedzieć się trzeba, czym zmarszczki tak właściwie są i co sprawia, że pojawiają się na skórze. Jeśli nie pozna się odpowiedzi na te pytania, skuteczna walka ze zmarszczkami może okazać się naprawdę bardzo trudna.

Pierwsze zmarszczki na skórze pojawić się mogą już po 25 roku życia. Związane jest to ze zmniejszeniem ilości elastyny i kolagenu w ciele, a także spadkiem wody w organizmie. W efekcie tego dochodzi do wysuszania się skóry, spadku jej jędrności i zdolności regeneracyjnych.
Oczywiście wiek to nie jedyna przyczyna pojawiania się zmarszczek. Równie istotny jest tu np. tryb życia. Osoby z kiepską dietą, dużym poziomem stresu i małą ilością snu znacznie częściej zmagają się z problemem szybko pojawiających się zmarszczek.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, na rynku dostępny jest szeroki wachlarz najróżniejszym metod walki ze zmarszczkami. Spotkać się można z licznymi środkami kosmetycznym, a nawet zabiegami medycyny estetycznej, które polegają np. wstrzykiwaniu w skórę substancji wygładzających i odzywających skórę.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami? Choć wybór metod walki ze zmarszczkami jest naprawdę duży, to jednak wielu specjalistów zgodnie przyznaje, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na początek jest specjalny krem. Charakteryzuje się on bardzo dużą skutecznością działania, ponieważ walczy z głównymi przyczynami powstawania zmarszczek. W jego składzie znaleźć można wiele substancji, które po pierwsze nawilżają skórę, lecz również dostarczają do niej składniki odpowiedzialne za zdolności regeneracyjne, a także ujędrniające skórę. Dzięki temu krem zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, lecz jest w stanie przyczynić się nawet do zniwelowania już istniejących. Oczywiście głębokie i stare zmarszczki taką metodą nie mogą być usunięte, lecz jest to doskonały sposób na to, aby opóźnić ich pojawienie się na skórze.