bymagdalene.com.pl

Portal dla kobiet

Jak wybrać idealny szampon dla swoich włosów
Uroda

Jak wybrać idealny szampon dla swoich włosów?

Aby odpowiednio dbać o swoje włosy należy wybrać porządny szampon, a także parę innych kosmetyków, takich jak odżywki, maski, serum. Warto sięgnąć po profesjonalne preparaty, które są cenione zarówno przez klientów, jak i stylistów fryzur. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak dobrać odpowiedni szampon dla swoim kosmyków.

Dobór szamponu do codziennej pielęgnacji włosów

Jak wybrać najlepszy szampon dla swoich włosów? Podczas wybieranie odpowiedniego produktu, należy przede wszystkim dopasować kosmetyk do rodzaju włosów. Okazuje się bowiem, że włosy przetłuszczające się mają zupełnie inne skłonności niż suche, zniszczone, kręcone czy farbowane. Każdy z typów włosów potrzebuje produktu o innych właściwościach – dlatego tak ważne jest to, aby dobrać odpowiedni Jean Paul Myne szampon. To samo tyczy się odżywek, masek i innych produktów do włosów. Dobrze dobrany zestaw kosmetyków umożliwia uzyskanie zadowalających efektów w błyskawicznym czasie.

Szampon regenerujący

Jean Paul Myne szampon regenerujący zawiera w swoim składzie kombinację polipeptydów oraz oligopeptydów roślinnych, które mają pozytywny wpływ na wygląd kosmyków. Preparat ten po nałożeniu działa niczym tarcza, która chroni włosy podczas wykonywania różnych zabiegów, takich jak na przykład prostowanie, ale i suszenie kosmyków ciepłym powietrzem. Dzięki temu nawet agresywna stylizacja nie uszkadza łodygi włosa. Stosując regularnie ten szampon kosmyki również nie przesuszają się, ponieważ zatrzymuje się w nich woda.

Szampon do włosów kręconych

Szampon Jean Paul Myne do włosów kręconych i falowanych sprawia, że niesforne loki zostają podkreślone i nabierają pięknych kształtów. Ponadto zwiększa blask, wyrównuje włókno włosa i tym samym ułatwia rozczesywanie ich oraz suszenie. Co ważne, włosy kręcone oraz falowane to również włosy przesuszone, z tego powodu szampon ten nawilża kosmyki i domyka łuski, zatrzymując w nich tym samym wodę.

Szampon antystatyczny

Wśród szerokiego asortymentu profesjonalnych marek można również znaleźć Jean Paul Myne szampon antystatyczny i pielęgnacyjny. Można go stosować codziennie. Dzięki jego właściwościom zarówno suche, jak i mokre włosy nie sprawiają żadnych problemów podczas rozczesywania. Ponadto szampon ten sprawia, że kosmyki stają się pełne blasku, bardzo miękkie i nawilżone.

Szampon do włosów suchych i zniszczonych

Szampon Jean Paul Myne do włosów suchych i zniszczonych skutecznie oczyszcza łodygi kosmyków, a przy tym wzmacnia je i nadaje im zdrowy blask. Kosmetyk ten świetnie przygotowuje włosy do dalszych zabiegów, ponieważ intensywnie odżywia włosy, sprawia, że są miękkie, a także chroni je przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak zanieczyszczenia powietrza czy promieniowanie UV. Z czasem, dzięki temu szamponowi, włosy stają się błyszczące, lekkie i wygładzone.

Szampon do włosów prostych lub puszących się

Szampon Jean Paul Myne do włosów prostych bądź puszących się to znakomite rozwiązanie w przypadku osób, które potrzebują ciągłego prostowania kosmyków. Preparat ten zawiera składniki, które wyrównują włókno włosów i zatrzymują je w tym stanie. Ponadto kosmyki wyglądają na odżywione, lśnią, są proste i wyglądają na mocniejsze.

Podsumowanie – jak wybrać szampon idealny?

Na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych produktów do włosów, w tym szamponów. Preparaty profesjonalnych marek posiadają różne właściwości oraz zastosowania. Idealny szampon to taki, który jest dopasowany do rodzaju włosów danej osoby. Dobór takiego produktu nie jest niczym trudnym – farbowane włosy wymagają preparatu do włosów farbowanych, suche – szamponu nawilżającego, zniszczone – produktu regenerującego itd. Najlepiej skompletować cały zestaw, razem z odżywką i maską, dzięki temu można bardzo szybko poprawić kondycję swoich kosmyków.

Materiał zewnętrzny